Ze silvestrovských oslav rovnou na turnaj do Hradce

Na Nový rok dopoledne byl v Hradci Králové rozehrán turnaj, kterého se zúčastnili i dva reprezentanti Slovanu - Jan Čepelka a Jiří Ďoubek. A to s velmi podobnými výsledky...

Turnaj se nesl v poklidné novoroční atmosféře. 31 stolních tenistů bylo rozlosováno do osmi skupin, z nichž šestnáct následně postoupilo do hlavního play-off a patnáct se zapojilo do bojů o 17. - 31. místo.

Oběma broumovským reprezentantům se podařilo ze své skupiny postoupit. Čepelka obsadil v té své druhé místo, když ve vyrovnaném souboji o první příčku těsně podlehl hradeckému Machovi. I tak si ale postup zajistil v poklidu. Ďoubek ve své skupině ztratil jediný set s obranářem Vilímkem, a postoupil tak do vyřazovací fáze z prvního místa.

V prvním kole play-off narazil Čepelka na domácího Příborského. Ten pro broumovského stolního tenistu nepředstavoval výraznější překážku, a Čepelka se tak po výhře 3:1 probojoval mezi nejlepších osm hráčů turnaje.

Stejný úspěch zaznamenal i Ďoubek, avšak ten s mnohem většími problémy. S Karlem Brátem st. odvracel vyřazení až v pěti sadách. Červenokostelecký hráč dokonce vedl již 2:0 a 6:4 ve třetím setu, nicméně ani to mu k postupu do čtvrtfinále nestačilo.

Čtvrtfinálová fáze nakonec vystavila stop oběma broumovským zástupcům. Ďoubek podlehl Kosinkovi a Čepelka sice odehrál výborné utkání s materialistou Ciborem, ale i on bohužel odešel ze svého souboje poražen.

Protože pořadatelé rozhodli, že se bude turnaj dohrávat až do úplného určení jednotlivých pořadí, střetli se oba Broumované ještě s dalšími dvěma poraženými čtvrfinalisty, Malým a Loskotem. Čepelka prvně jmenovanému podlehl 1:3, druhého naopak 3:2 porazil, Ďoubek nejprve 3:1 porazil Loskota a ve třech setech nestačil na Malého. Tyto výsledky tak rozhodly o tom, že Slovan ve výsledkové listině obsadil šestou a sedmou příčku celkového pořadí.