Stolní tenis: Ďoubek s Dražinovským mistry ČR nakonec nepotrápili

Stolní tenisté Slovanu Jiří Ďoubek a Tomáš Dražinovský se v rámci přípravy na nadcházející sezónu vydali do Prahy na mezinárodní turnaj Prague Open. Celkem zasáhli do 2 individuálních kategorií, z nichž jedna proběhla i za účasti hráčů Extraligy a 1. ligy

Jednalo se o tzv. handicapovou kategorii, kde hráč vstupuje do každého setu s náskokem či ztrátou určitého počtu míčků, a to podle rozdílu mezi soutěžemi, kterých se oba soupeři dlouhodobě účastní. Rozdíl jedné úrovně pak odpovídá náskoku jednoho bodu v každém setu.

V tříčlenné základní skupině si z broumovských hráčů vedl lépe Jiří Ďoubek, když oba své soupeře porazil beze ztráty setu, a probojoval se tak do závěrečného play-off. V něm ve druhém kole narazil na pozdějšího vítěze celého turnaje Ondřeje Rakušana z SKST Liberec, a celkově se tak zařadil na dělené 17. místo ze 127 přihlášených účastníků. Tomáš Dražinovský vstoupil do své skupiny výborným obratem ze stavu 1:2 na konečných 3:2 na sety, nicméně ve druhém utkání stejným poměrem dalšímu soupeři podlehl, což ho o jediný set zařadilo ve skupině na druhé, tedy nepostupové místo.

Druhá individuální kategorie, jíž se broumovští zúčastnili, byla určena pouze neligovým hráčům a hrála se již standardním způsobem, tedy od stavu 0:0 v každém setu. V té se blýskl Tomáš Dražinovský, když po úvodní porážce 0:3 ve čtyřčlenné skupině zabojoval a výsledky 3:1 a 3:0 si pohodlně došel pro druhé místo, v tomto případě zaručující postup do další fáze. V té pak v prvním kole nestačil ve čtyřech setech na Martina Kočvaru z TJ Střížkov, nicméně již účast v play-off byla díky těžké základní skupině nepochybným úspěchem. Postup do play-off naopak těsně unikl Jiřímu Ďoubkovi, když kromě pozdějšího finalisty Poláka Tomase Tomaszuka nestačil v pěti setech ani na Miroslava Jirouška z TTC Kozlovice, a obsadil tak v základní skupině třetí místo.

Oba broumovští stolní tenisté pak ještě po svém boku odehráli 1. kolo čtyřhry, když v rozhodujícím setu podlehli o dva míčky diviznímu páru z Olomouce, a připravili se tak o možnost nastoupit ve druhém kole proti loňským mistrům ČR ve čtyřhře Petru Kauckému a Michalu Obešlovi.

I tak se ale před blížící se sezónou jednalo z pohledu obou hráčů Slovanu Broumov o kvalitní přípravu, která bude pokračovat již tuto sobotu dalším turnajem s několikanásobnou broumovskou účastí. V České Skalici se totiž koná tradiční předsezónní turnaj, tentokrát pořádaný pod názvem VEBA Cup 2012.

Článek vyšel na nase.broumovsko.cz.

Sdílet na:

Komentáře k článku (0)

K článku se nevztahují žádné komentáře.

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Zpráva:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Kudy k nám

SponzořiPodporují nás

Město BroumovGloballuxK-Gemini s.r.o. Veba a.s.   cekoimport.jpg

Rychlý kontakt