Neporažený Karel Gombarčík ml. se stal vítězem turnaje ve stolním tenise v Červeném Kostelci

Karel Gombarčík ml. (27) ze Slovanu Broumov přemohl všechny své soupeře a po roce opět ovládl tradiční turnaj ve stolním tenise v Červeném Kostelci. Ten se letos konal 18. února u příležitosti 650 let od první písemné zmínky o městě.

Červenokosteleckého turnaje se zúčastnilo kvarteto hráčů Slovanu Broumov. Kromě Karla Gombarčíka, Jana Čepelky (17) a Jiřího Ďoubka (24) se premiérově v barvách Slovanu představila i čerstvá broumovská posila Tomáš Dražinovský. Tento devětadvacetiletý stolní tenista přestoupil do Slovanu Broumov ze Sokola Bukovice, aby svým novým spoluhráčům pomohl v boji o postup do krajské soutěže I. třídy. Broumovský "A" tým se v současné době nachází na třetím místě dlouhodobé krajské soutěže II. třídy, když ztrácí jediný bod na kýžené druhé místo zajišťující postup do baráže.

Na turnaji v Červeném Kostelci se ze všech zúčastněných nejlépe předvedli právě Karel Gombarčík s Tomášem Dražinovským. Bez jediné porážky pronikli až do vzájemného finále, v němž byl úspěšnější o osmnáct měsíců mladší Gombarčík. Svého nového oddílového spoluhráče porazil 3:1 po setech 11:2, 11:8, 8:11 a 11:9. Tomáš Dražinovský byl jediným hráčem, jemuž se v průběhu dne nad turnajovým vítězem podařilo získat alespoň jeden set.

Jiří Ďoubek se po třech vítězstvích a dvou těsných pětisetových porážkách umístil na turnaji na 9. - 16. místě. Jan Čepelka předvedl bojovný výkon, základní skupinu odehrál s bilancí dvou vítězství a dvou porážek, avšak v boji o osmifinále nestačil na Milana Vidru z Jiskry Nový Bydžov, a na turnaji tak obsadil 17. - 18. příčku z 30 účastníků.

Úspěch hráčů Slovanu Broumov na turnaji podtrhl Tomáš Dražinovský, kterému se podařilo získat druhé místo v doplňkové soutěži, jíž byla netradiční čtyřhra. Netradiční proto, že pořadatelé nalosovali každému hráči jeho spoluhráče bez ohledu na oddílovou příslušnost. V této loterii získal Tomáš Dražinovský za kolegu Lubomíra Dobiáše z Červeného Kostelce, s nímž se mu podařilo dojít až do finále, v němž však společně ve čtyřech setech podlehli dvojici Vízek - Pilát.

"Letošní broumovské vystoupení lze považovat za úspěch. Chcete-li se i vy podívat na ping-pong naživo, není nic jednoduššího, než že nás přijdete povzbudit 17. března v důležitých utkáních v nové domácí herně v Olivětíně. Rádi vás uvidíme," zve fanoušky stolního tenisu jeden ze členů týmu Jiří Ďoubek.

Článek vyšel na nase.broumovsko.cz.

Sdílet na:

Komentáře k článku (0)

K článku se nevztahují žádné komentáře.

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Zpráva:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Kudy k nám

SponzořiPodporují nás

Město BroumovGloballuxK-Gemini s.r.o. Veba a.s.   cekoimport.jpg

Rychlý kontakt