Karel Gombarčík na krajských přeborech devátý

Až v osmifinále skončila cesta dosavadní broumovské jedničky na krajských přeborech mužů v Dobrém. Poté, co Karel Gombarčík ml. porazil tři divizní soupeře v řadě, nestačil až na druhého nasazeného hráče turnaje.

Díky tomu se umístil na dělené deváté příčce, což lze v konkurenci "krajské elity", jak hráče před začátkem turnaje uvítal předseda KvHSST Ladislav Kozák, považovat za nečekaně příjemný úspěch.

Na otázku, jaká má před turnajem očekávání, odpověděl Karel Gombarčík: "Bude to hodně těžké, ale mým cílem je postoupit ze skupiny. Jak to udělat, zatím nevím." I to dokumentuje, že dělené deváté místo rozhodně není v konkurenci 48 účastníků žádným zklamáním. Zároveň to také dokazuje pozvolný vzestup broumovského stolního tenisu, který se začíná postupně zabydlovat na nejvyšší krajské úrovni.

Karel Gombarčík sice nejprve ve skupině podlehl třetímu nejlepšímu dorostenci Královéhradeckého kraje Petru Brožovi, nicméně poté v klíčovém utkání přemohl nejtěsnějším možným způsobem 11:9 v pátém setu Vojtěcha Kubečka ze Rtyně v Podkrkonoší, a mohl se tak v případě vítězství nad jičínským Milanem Křížem těšit z vytouženého postupu ze skupiny.

V posledním vzájemném souboji s tímto soupeřem odešel sice Karel Gombarčík poražen, nicméně tentokrát neponechal nic náhodě, dovolil jičínskému stolnímu tenistovi uhrát za celý zápas pouze dvanáct míčků a po setech 11:6, 11:3 a 11:3 mohl začít vyhlížet soupeře pro 1. kolo play-off.

V něm po vynikajícím a především takticky zvládnutém výkonu porazil stěžerského Jan Slavíka, díky čemuž se mohl postavit hráči č. 2 celého klání. Tím byl extraligový hráč hradeckého Sokola Miloš Šlapák. Karel Gombarčík odehrál s favoritem pohledný zápas, avšak zkušenějšímu borci nakonec podlehl ve třech setech výsledky 9:11, 4:11 a opět 9:11.

S extraligovým Milošem Šlapákem si zahrál v základní skupině i druhý broumovský účastník krajských přeborů Jiří Ďoubek. Budoucímu bronzovému medailistovi sice dokázal sebrat jeden set, nicméně ani to na postup ze skupiny v konečném účtování nestačilo. Kromě Miloše Šlapáka se totiž musel sklonit třetiligovému Pavlu Kouhoutovi z Vrchlabí a nešťastně nakonec podlehl i hradeckému Jiřímu Paclíkovi.

Nešťastně proto, že po třech odehraných setech sice prohrával broumovský reprezentant již 1:2, nicméně od počátku čtvrté sady byl v utkání lepším hráčem, a i přesto nedokázal utkání zvrátit na svoji stranu. Za stavu 6:6 v rozhodujícím setu se pokusil odvrátit již páté prasátko soupeře v této sadě, a to se nakonec ukázalo jako rozhodující moment utkání. "Když jsem se prudkým pohybem pokusil natáhnout k míčku, který opět nečekaně zastavila páska, ozvala se mi silná bolest mezi žebry a hned mi bylo jasné, že je zle," komentoval závěr utkání Jiří Ďoubek. Pětadvacetiletý hráč Slovanu zápas sice po krátké pauze dohrál, nicméně limitující zranění ve spojení s již bezchybným výkonem soupeře nedovolily Jiřímu Ďoubkovi do konce zápasu uhrát ani jeden míček. Vítězství z posledního zápasu skupiny si tak odnesl jeho protivník.

"Rozhodčí zápasu mi v uvolněné atmosféře při podávání ruky řekl, že nejdůležitější je se před turnajem pořádně rozcvičit - anebo si dát aspoň jedno pivo. První možnost jsem zkusil - nepomohla, takže pro příště bych měl asi vyzkoušet tu druhou variantu," dodal po utkání s úsměvem Jiří Ďoubek.

Oba dva broumovští stolní tenisté se po svém boku postavili i na start čtyřhry. V ní v prvním kole narazili na, dle dosavadních výsledků v divizi favorizované, Lamra s Paclíkem z DTJ - Slavia HK. Gombarčík s Ďoubkem však předvedli jistý výkon a i přesto, že v divizi spolu společně nenastupují, porazili hradecké soupeře 3:1 na sety.

Ve druhém kole však doplatili na těžký los, když čelili budoucím zlatým medailistům z TTC Koberce Brázda Vrchlabí. Jaroslava Kalenského doplňoval budoucí vítěz dvouhry Richard Šváb a i přes vyhraný první set odešli naši hráči z utkání nakonec poraženi.

Jako již obvykle lze celý turnaj hodnotit veskrze pozitivně. Konkurence byla obrovská a už jen to, že za celý náchodský region byli v nominaci na krajské přebory pouze dva stolní tenisté, z toho oba ze Slovanu Broumov, je pro náš oddíl vynikající vizitka.

Sdílet na:

Komentáře k článku (0)

K článku se nevztahují žádné komentáře.

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Zpráva:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Kudy k nám

SponzořiPodporují nás

Město BroumovGloballuxK-Gemini s.r.o. Veba a.s.   cekoimport.jpg

Rychlý kontakt