Gombarčík s Čepelkou na krajských přeborech pátí

Nejen Petra Nevtípilová, ale celkem šest stolních tenistů reprezentovalo náš oddíl na krajských přeborech mužů a žen, které se konaly o minulém víkendu v Nové Pace.

Jak již bylo zmíněno v minulém článku, v pátek zasáhla do bojů Petra, které se podařil úspěch v podobě postupu ze skupiny. V prvním kole play-off narazila na hráčku třetiligového oddílu z Dobrého, jež byla nad její síly, i tak je ale 5. - 8. místo na krajských přeborech pro Petru pěkným úspěchem. Umístění na 5. - 7. příčce pak dosáhla Petra i v soutěži čtyřher, kterou absolvovala s Klárou Mrštinovou, hráčkou Lokomotivy Meziměstí.

V sobotu se krajských přeborů mužů zúčastnila i kompletní pětice, která v letošní sezóně nastupuje za broumovské áčko.

Největšího úspěchu dosáhl Karel Gombarčík ml., který využil svého nasazení, ve skupině porazil jak Krutského ze Staré Paky, tak Merkla z DTJ Hradec Králové a i přes porážku od později bronzového Šlapáka postoupil do 24-členného play-off. V něm se na Karlovi bohužel podepsalo vědomí, že by v případném druhém kole narazil na největšího favorita a pozdějšího vítěze Martina Koblížka. Karel v prvním kole nehýřil svojí obvyklou bojovností, a podlehl tak Valčíkovi ze Rtyně poměrem 2:3.

Zbývající čtyři broumovští zástupci se srovnali na 25. - 36. příčce, když ve svých čtyřčlenných skupinách obsadili shodně třetí místa.

Nejblíže postupu ze skupiny byl Tomáš Dražinovský, který svedl dva vyrovnané souboje s divizními soupeři. Obrdlíka z DTJ HK sice 3:2 porazil, ale stejným poměrem podlehl svému bývalému spoluhráči z Bukovice Romanu Valčíkovi a i vzhledem k porážce od hradeckého Brože byly šance na postup pryč.

Velkou šanci na postup měl rovněž Jan Čepelka. Tomu sice los přisoudil prvního nasazeného Martina Koblížka, ale další dva soupeři mohli být pro Honzu hratelní. S Milanem Křížem z Jičína však Honza dobře rozjetý zápas k vítězství nedotáhl, a tak už ani závěrečná přesvědčivá výhra nad Šmidrkalem šanci na postup vykřesat nemohla.

Jiří Ďoubek ztratil šanci na postup již v prvním utkání se stěžerským Slavíkem, kterému podlehl ve třech setech. A když nestačil ani na třetiligového Horta, bojoval v posledním utkání pouze o třetí místo ve skupině. To se mu nakonec získat podařilo, když v souboji se Studeckým ovládl koncovky a vrchlabského soupeře porazil 3:0.

Na třetí příčku ve skupině nakonec dosáhl i Vladimír Vodal. Extraligový Lebeda a divizní Lamr byli sice nad jeho síly, ale vše si Vláďa vynahradil ve třetím zápase, v němž narazil na Martina Vízka. Jemu sice v prvním setu podlehl, ale v těch dalších se mu podařilo takticky pojatým bojem soupeře z Nového Bydžova porazit, čímž uzavřel poměrně úspěšné vystoupení broumovských hráčů v základních skupinách.

Všichni ve svých utkáních porazili žebříčkově níže postavené soupeře a občas zaskočili i papírově silnější protivníky. Vlastně všichni čtyři nepostoupivší Broumované porazili ve skupině dle aktuálního žebříčku výše postaveného soupeře, což i vzhledem k výbornému dělenému pátému místu páru Gombarčík - Čepelka ve čtyřhře značí poměrně úspěšné vystoupení našich hráčů na nejkvalitněji obsazeném turnaji Královéhradeckého kraje pro letošní sezónu.

Titul krajského přeborníka ve dvouhře nakonec získal Martin Koblížek ze Sokola 2 Hradec Králové, když ve finále porazil překvapivého soupeře. Tím byl jeho otec Oldřich reprezentující divizní Rtyni v Podkrkonoší. Na jejích stolech se shodou okolností představí broumovské áčko v příštím kole. Porazí někdo z broumovských v sobotu 8. března finalistu krajských přeborů?

Sdílet na:

Komentáře k článku (1)

22.02.2014 18:37:34 | ReagovatBK
Všem zástupcům Slovanu na KP děkuji za vzornou reprezentaci našeho oddílu.MUDr.Boh.Kleprlík

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Zpráva:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Kudy k nám

SponzořiPodporují nás

Město BroumovGloballuxK-Gemini s.r.o. Veba a.s.   cekoimport.jpg

Rychlý kontakt