Ďoubek s Vodalem vítězně na turnaji v Jasenné

V sobotu 6. dubna vycestovalo kvarteto broumovských stolních tenistů na opačný konec náchodského okresu, aby se v Jasenné premiérově představilo na 12. ročníku místního turnaje o putovní pohár.

V konkurenci 45 hráčů se nakonec broumovští mohli radovat z jednoho titulu a jednoho druhého místa.

Turnaj byl zahájen netradičně soutěží čtyřher, ve kterých broumovský Slovan reprezentovali Josef Hornych s Lubošem MartinkemJiří Ďoubek s Vladimírem Vodalem.

Prvně jmenovaná dvojice bohužel i přes zlepšený výkon ve třetí a čtvrté sadě podlehla v úvodním utkání sehranému bohuslavickému páru Kubant - Svoboda, a rozloučila se tak s deblovou soutěží v prvním kole.

Jiří Ďoubek s Vladimírem Vodalem vstoupili do turnaje čtyřher o poznání úspěšněji, neboť se jim po dvou výhrách podařilo poměrně hladce postoupil do semifinále. Zde Broumované narazili na domácí pár Duben - Roleček. Ten sice prokázal, že Sokol Jasenná neslavil před několika dny postup do krajské soutěže pouze náhodou, nicméně Ďoubek s Vodalem zlomili celé utkání ve svůj prospěch v nekonečném čtvrtém setu poměrem 21:19 (!), a mohli se tak těšit na finálového soupeře.

Ve finále naše nakonec vyzval červenokostelecký pár Brát - Dobiáš. I tyto soupeře však Ďoubek s Vodalem po čtyřsetovém boji porazili, a nečekaně rychle se tak radovali z turnajového vítězství.

V turnaji dvouher se ze základních skupin podařilo postoupit hned třem hráčům Slovanu. Do soutěže útěchy spadl pouze Luboš Martinek, který poté, co byl nalosován do poměrně těžké skupiny, dostal hned ve druhém kole útěchy téměř nechybujícího útočníka, a turnaj pro něj skončil.

Josef Hornych potvrdil svoji stoupající formu z konce sezóny a ze skupiny postoupil po pohledných zápasech z druhého místa. V prvním kole play-off však podlehl Petráškovi z Jaroměře a po dalších zápasech o konečné umístění nakonec obsadil 20. příčku z 45 účastníků.

Vladimír Vodal po dvou vybojovaných vítězstvích 3:2 ovládl svoji základní skupinu, v prvním kole nadstavbové části bez problémů přejel dalšího soupeře a dostal se mezi 16 nejlepších hráčů turnaje. Pak se však bohužel stalo to, čeho se naši obávali již od počárku celého klání. Domácí pořadatelé totiž při losování "pavouka" nezohledňovali oddílovou příslušnost, a tak Vláďovi los v osmifinále přisoudil týmového spoluhráče Jirku Ďoubka. Byla to škoda, neboť jeden ze dvou zbylých broumovských musel tudíž soutěž opustit. Vzájemný souboj nakonec vyzněl poměrem 3:0 pro Ďoubka, a Vláďa Vodal se tak umístil na děleném devátém místě.

Jiří Ďoubek prošel základní skupinou a prvním kolem play-off bez výraznějších komplikací. Poté byl šťastnější ve zmíněném souboji s Vodalem, ve čtvrtfinále opět ve třech setech vyřadil předloňského vítěze Jaroslava Schlappla z Hradce Králové a v semifinále na něj čekal jeden z finálových soupeřů ze čtyřhry, červenokostelecký obranář Karel Brát. Dlouhé utkání nakonec rozhodoval až pátý set. V něm se sice broumovský reprezentant dostal do dvoubodového vedení, které si udržoval až do stavu 5:3, pak však proti vytrvale bránícímu soupeři zkazil dva lehčí míče a raději si za vyrovnaného stavu 5:5 vybral oddechový čas. Od tohoto okamžiku již dovolil Brátovi získat pouhé dva míčky a po výsledku 11:7 se probojoval do celkového finále.

V něm se již Jiřímu Ďoubkovi postavil soupeř, který byl nad jeho síly. Po finálovém vítězství 3:1 ovládl celý turnaj zkušený hráč a dlouholetý jaroměřský trenér Eduard Hardubej st. Nutno dodat, že zaslouženě, neboť i přes ztrátu jednoho setu bylo finále jednoznačnou záležitostí, ve které budoucí vítěz tahal po celou dobu za delší konec pomyslného provazu. Gratulujeme k zaslouženému vítězství.

Výsledky turnaje o putovní pohár v Jasenné, sobota 6. 4. 2013:

1. místo: Eduard Hardubej st. (Jiskra Jaroměř)

2. místo: Jiří Ďoubek (Slovan Broumov)

3. místo: Ladislav Kozák (Sokol České Meziříčí)

...

9. místo: Vladimír Vodal (Slovan Broumov)

20. místo: Josef Hornych (Slovan Broumov)

35. místo: Luboš Martinek (Slovan Broumov)

Foto s laskavým dovolením Sokola Jasenná převzato z Facebooku pořádajícího oddílu.

Sdílet na:

Komentáře k článku (0)

K článku se nevztahují žádné komentáře.

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Zpráva:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Kudy k nám

SponzořiPodporují nás

Město BroumovGloballuxK-Gemini s.r.o. Veba a.s.   cekoimport.jpg

Rychlý kontakt