Čepelka, Dražinovský, Ďoubek a Gombarčík pilují formu i na mezinárodním poli

Broumovští stolní tenisté nezahálí ani o Vánocích, a tak se kompletní "A" tým vydal v sobotu 29. prosince na 14. ročník mezinárodního turnaje „O pohár starosty města Rtyně v Podkrkonoší“.

Tradičního turnaje se jako obvykle zúčastnila početná výprava stolních tenistů z polských ligových oddílů. Ti, doplněni především o ligové a divizní hráče z České republiky, zajistili nebývale kvalitní úroveň turnaje. Že se ve finále střetli hráči, kteří v ČR pravidelně nastupují ve 2. lize a vítěz Martin Koblížek má dokonce již extraligové zkušenosti, toto tvrzení jen dokazuje.

Broumované si turnaj jeli především užít, a zpestřit si tak zimní přípravu. Ve tvrdé konkurenci 30 stolních tenistů se však rozhodně neztratili.

Jan Čepelka vstoupil do své šestičlenné skupiny dvěma porážkami, nicméně ve třetím zápase si výsledkem 3:0 vychutnal Karla Bráta st., a zůstával tak stále ve hře o jedno ze tří postupových míst ze skupiny. Posledním dvěma polským soupeřům však Honza podlehl, čímž si ani jednu z příček zajišťujících postup nevybojoval. "Hrálo se mi výborně, bohužel soupeři byli dnes velmi kvalitní a i přesto, že jsem se svým výkonem spokojen, byli nakonec nad moje síly."

Tomáš Dražinovský prošel svojí základní skupinou s bilancí tří jistých výher a dvou porážek. Tím za sebou nechal trojlístek soupeřů a bez větších problémů si zajistil postup do play-off. V něm nakonec nestačil na dalšího z početné enklávy hráčů z Polska, a turnaj tak zakončil na 9. - 16. místě. Jeho soupeř se nakonec umístil na dělené bronzové příčce.

Jiří Ďoubek odehrál základní skupinu s mnoha nečekanými zvraty. Budoucí vítěz celého turnaje Koblížek i domácí Klimeš ostatní soupeře výsledkově jednoznačně převyšovali, čímž se mezi zbylými čtyřmi hrálo o jediné postupové místo. Před posledními dvěma zápasy stál před Jirkou složitý úkol - dvě vítězství. Současně Polákovi Marchewskému nesměl dovolit uhrát více než jeden set. To se mu po vítězství 3:1 nakonec podařilo. Poslední zápas s Justynou Karwackou nabídl velmi vyrovnanou partii. Jirka musel proti jedné ze dvou žen rtyňského klání dokonce odvracet dva mečboly za stavu 0:2, 8:10, nicméně celý zápas se mu nakonec povedlo dovést do vítězného konce výsledkem 16:14 v páté sadě.

Situace ve skupině se tím zamotala natolik, že se tři stolní tenisté včetně J. Ďoubka srovnali na 3. - 5. místě. Aby rébus nemusel být rozhodnut losem, dohodli se všichni tři hráči, že spolu navzájem odehrají po jednom setu a ten s nejlepší bilancí posléze ze skupiny postoupí. V této "náhlé smrti" prokázal nejlepší nervy právě broumovský odchovanec, díky čemuž se probojoval mezi 16 nejlepších hráčů turnaje. V osmifinále mu nakonec vystavil stop budoucí semifinalista Malinowski.

Karel Gombarčík ml. prošel základní skupinou podobně jako Dražinovský s Ďoubkem, to znamená, že se ve skupině našli dva úspěšnější soupeři, kteří také obsadili první dvě místa. Karlovi se však po výsledcích 3:2, 1:3, 3:0, 2:3 a 3:1 podařilo urvat třetí příčku. Mrzet ho mohla především porážka 2:3, kdy podlehl Kownackému, neboť potenciálně zvládnutý pátý set mu mohl připravit lepší los pro osmifinále. Takto ho mezi 16 nejlepšími čekal nanejvýš obtížný soupeř. Budoucímu finalistovi Rudolfu Štroblovi vzdoroval statečně, nicméně i přes kvalitní výkon musel do dalšího kola popřát hodně štěstí právě svému soupeři z Hostinného.

Turnaj byl pro všechny broumovské stolní tenisty příjemnou přípravou před důležitým záchranářským utkáním se Dvorem Králové, které naše áčko čeká v divizi 12. ledna. Již teď však můžeme s radostí oznámit, že Slovan chystá ohlášení příchodu obrovské posily na několik jarních zápasů divize. O koho se jedná, můžete zatím zkusit tipovat v diskuzi pod tímto článkem ;-)

Sdílet na:

Komentáře k článku (1)

30.12.2012 17:12:04 | Reagovat.....
pavel kuchta???

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Zpráva:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Kudy k nám

SponzořiPodporují nás

Město BroumovGloballuxK-Gemini s.r.o. Veba a.s.   cekoimport.jpg

Rychlý kontakt