Broumovský Ďoubek stříbrný v turnaji ve stolním tenise

Jiří Ďoubek, reprezentant Slovanu, vybojoval druhé místo na turnaji ve stolním tenise. Již 5. ročník VEBA Cupu se hrál 1. září v České Skalici. Kromě Jiřího Ďoubka se do letošního klání zapojili i další hráči Slovanu Broumov, Jan Čepelka a Luboš Martinek.

Do turnaje se přihlásilo 35 hráčů nejen z Královéhradeckého kraje, a tak turnaj započal zápasy jednotlivců rozdělených do pěti čtyřčlenných a tří pětičlenných skupin, přičemž první dvě místa ve skupině zajišťovala postup do závěrečného play-off.

První z broumovských hráčů, Jan Čepelka, vstoupil do turnaje přímým postupem z prvního místa ve své skupině. Jako nasazená osmička s přehledem zvítězil nad všemi čtyřmi soupeři se ztrátou pouhých tří setů. Stejně dobře odstartoval i sedmý z nasazených hráčů, Jiří Ďoubek, když přehrál své protihráče výsledky 3 : 0, 3 : 1 a 3 : 0 a také se mohl těšit z prvního postupového místa. Třetímu z broumovských, Luboši Martinkovi, se nepodařilo získat ve své pětičlenné skupině ani jedno ze dvou postupových míst, čímž se však dostal alespoň do bojů o tzv. "pohár útěchy". Zde odehrál ještě další dva zápasy a nestačil až na krajského hráče Ladislava Nývlta z Janských Lázní. V konečné klasifikaci obsadil dělenou 25. příčku.

Postupující Čepelka nastoupil v play-off proti jedničce krajského nováčka TJ Lázně Bělohrad. Obranáři Milanu Petřivému v pěti setech podlehl, a umístil se tak na pěkném děleném 9. místě.

Oproti tomu Ďoubek v prvním kole play-off svého soka vyřadil a již podruhé se v tento den postavil svému soupeři ze základní skupiny, náchodskému Krasimiru Cvetanovovi, jehož přemohl s jasnou převahou 3:0 na sety. V semifinále se Jirkovi postavil dvacetiletý Jakub Blažek ze Staré Paky. První dva sety byly plně v režii broumovského hráče, avšak třetí a čtvrtou sadu ovládl jeho soupeř, a tak o osudu celého utkání rozhodl až pátý set. V něm se nakonec mohl radovat reprezentant Slovanu, když si další postup zajistil výsledkem 11 : 6.

Jiří Ďoubek se tedy probojoval až do finále, ve kterém vyzval k souboji Vlastimila Totha z SK Janské Lázně. Devětačtyřicetiletý trojnásobný vítěz místního turnaje se nakonec ukázal být nejtěžší překážkou, když jasně zvítězil ve třech setech, a došel si tak pro své čtvrté prvenství. Jiří Ďoubek tedy stanul po jeho boku na pomyslných stupních vítězů na zaslouženém 2. místě.

"Myslím, že klíčovým momentem celého turnaje byl třetí set ve skupině proti Cvetanovovi, který se mi podařilo otočit z nepříznivého stavu 8 : 10, a následně pak celý zápas vyhrát 3 : 1. Tohle vítězství mě nakoplo a jsem rád, že i díky němu jsem mohl dojít až do finále," okomentoval svůj výsledek Jiří Ďoubek.

Článek vyšel na nase.broumovsko.cz.

Sdílet na:

Komentáře k článku (0)

K článku se nevztahují žádné komentáře.

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Zpráva:
Ochrana proti robotům, jaký je rok?

Kudy k nám

SponzořiPodporují nás

Město BroumovGloballuxK-Gemini s.r.o. Veba a.s.   cekoimport.jpg

Rychlý kontakt