Vzestup broumovského stolního tenisu.

Postup do 3.ligy

Vzestup broumovského stolního tenisu.

Vzestup broumovského stolního tenisu

Broumovský stolní tenis v sezóně 2016-2017 zaznamenal neskutečný vzestup. Oddíl, v porovnání s jinými oddíly velkých měst, jako například Hradec Králové, Jíčín atd. disponuje zlomkem finančních prostředků, ale zato obrovským odhodláním a touhou postoupit do vyšších soutěží.
 Letos se stalo nemožné skutečností. Po příchodu posily z Polska Tomasze Piesla a Pawla Brzeckého, ostatní broumovští hráči dostali novou motivaci, jak do tréninků tak do zápasů. Začali se připravovat i mimo stoly stolního tenisu, když začali s kondiční přípravou, včetně plavání v místním nově postaveném vebském bazénu, včetně důležité regenerace.

Broumovský oddíl má 3 mužstva, která se letošní sezónu pokoušela o postup do vyšších soutěží, když tým „A“ hrající divizní soutěž chtěl postoupit do 3.ligy, tým „B“ z nejvyšší okresní soutěže do Krajské soutěže, no a „C“ tým hrající okresní II soutěž do nejvyšší okresní soutěže. Tyto odvážné před sezónní přání se splnili jak týmu „B“, který již 3 poslední kola před dohráním soutěže měl jistý postup, díky svému suverénnímu bodovému vedení, tak týmu „A“, který o postup bojoval do posledního zápasu kde ho čekal soupeř ze Stěžer, toto utkání se odehrálo 1.4.2017 v broumovské herně.

Na poslední a rozhodující vystoupení „A“ týmu přijela naše velká hvězda a odchovanec broumovského oddílu Michal Kleprlík. Vedoucí „A“ týmu Karel Gombarčík ml. neponechal nic náhodě a do posledního utkání zařadil ke stávající sestavě Karel Gombarčík ml., Tomasz Piesla, Vladimír Vodal i Michala Kleprlíka. Na lavičce byli připraveni další hráči David Kolert a Pavel Brzecki, kteří se také zasloužili v průběhu celé sezóny o to, že Broumov mohl bojovat v posledním zápase o postup. Co se týče statistik úspěšnosti jednotlivých hráčů tak v divizní soutěži za celou sezónu je jen jeden hráč, který má úspěšnost nad 90% a to je náš Karel Gombarčík ml. A je celkově na prvním místě, na celkovém třetím místě se umístil Tomasz Piesla s 83%.

Broumov již zmiňovaný zápas se Stěžery vyhrál velkým bodovým rozdílem 10:2, nicméně průběh tohoto utkání byl v mnoha zápasech velmi vyrovnaný. Tři zápasy vyhrál Broumov těsně 3:2 , čtyři zápasy 3:1 a tři zápasy 3:0 když ve všech 3 zápasech, které skončily 3:0 hrál náš Michal Kleprlík. Jeden prohraný zápas zaznamenal Vladimír Vodal a jedna čtyřhra ve složení Vladimír Vodal, Tomasz Piesla.
Všichni hráči moc děkují zhruba 30 divákům, kteří vytvořili perfektní atmosféru, při které se nedalo prohrát.

„Teď už nezbývá nic jiného než trénovat zase o trochu víc, abychom fanoušky bavili i nadále a pokusili se postoupit o další stupínek výše do II ligy“ Řekl vedoucí týmu Karel Gombarčík ml.

Napsal a nafotil Radek Šuda (vedoucí "B" týmu)

FOTO:


Komentáře k článku (0)

K článku se nevztahují žádné komentáře.

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Web:
Zpráva:
Kolik je: Jedna plus stodevedasát devět
HRÁLO SE VENKU-muži A 3,liga; muži B KS 2.tř.; muži C RP 1.tř.

  

     
 

Jiskra HOŘICE                                           

SLOVAN B                         
9:9
BUDE SE HRÁT - Olivětín /B/
 datum                 

    domácí
Slovan A,B,C  

           soupeř                      
  

5.5.2018 9.3O

B

Jisara Hořice 

  B
Sponzoři klubu
Kudy k nám (mapy.cz)

Přejít na mapy.cz

Stolní tenis Broumov
třída Soukenická 68
55001 Broumov - Olivětín 

GPS: 50°36′3.207"N, 16°19′56.079"E

Návštěvnost

Od 13.11.2013

TOPlist