Ohlédnutí za loňskou sezónou před startem nového ročníku

V článku si dovolujeme, před startem soutěží v novém ročníku, připomenout průběh loňské sezóny.

Ohlédnutí za loňskou sezónou před startem nového ročníku

Jaká bude nová sezóna?

Začátek nového ročníku stolně-tenisových soutěží nám ťuká na dveře. Než začnou vlastní boje v nové sezóně, dovolím si malé ohlédnutí za loňskou značně úspěšnou sezónou. Její zopakování nebude snadné. Věříme, že našim hráčům zachovají podporu i diváci, kteří si našli cestu do herny v Olivětíně.

Začněme u mládeže
Jak je dobrým zvykem v našem oddíle, snažíme se věnovat mládeži. Dlouhodobá práce s dětmi se zúročila ve faktu, že A družstvo je až na jednoho hráče složeno z vlastních odchovanců. Na lepší časy se však zablýsko i u současné mládeže.Pod vedením p. Gombarčíka se v oddíle připravovala desítka dětí, některé již i s registrací ČAST. Žákyním Sodomkové a Frydrychové se podařilo přivést stříbrné a bronzové medaile z regionálního přeboru žactva.

A nyní zpět k dospělým

A družstvo
V právě ukončené sezóně nastupovalo naše Áčko jako nováček v nejvyšší krajské soutěži-divizi mužů. Mělo být jasně sestupovým týmem. Ale prognóza se od prvního kola nenaplňovala. V podzimní části uhrálo řadu remíz, byť v utkáních sahalo po vítězstvích. Na konci podzimu Slovan přidal i jedno vítězství. Díky tomu mohl uvažovat o udržení v soutěži. K tomu nakonec došlo, když obsadil konečné 6. místo. Pomohl tomu fakt, že do jarních odvet posílil mužstvo odchovanec Michal Kleprlík, který před rokem ze studijních důvodů ukončil kariéru  vrcholového sportovce, ve které mj. vybojoval dvě bronzové medaile na Mistrovstvích ČR mužů, bronzovou medaili ve čtyřhře mužů a mixu a jednou 5.-8.místo v jednotlivcích.  Jeho účast v šesti zápasech přinesla Broumovským pět důležitých vítězství. V zápase s druhou Rtyní po bitvě Slovan těsně, 8:10 prohrál.
Absolutorium za celou sezónu si zasloužil Karel Gombarčík ml. Jeho výkony a bojovnost táhla družstvo v každém zápase a diváky přiváděla do správné nálady. Tomáš Dražinovský se snažil úspěšně sekundovat a přidával potřebné body. Jirka Ďoubek a Jan Čepelka byli skuteční nováčci v této soutěži. V úvodu soutěže platili nováčkovskou daň, postupně se výrazně zlepšovali, což se promítalo i do zisku tolik potřebných bodů. Dokladem bylo vystoupení družstva v krajském finále ČP-ve složení Gombračík, Ďoubek, Čepelka a Vodal. Družstvo sehrálo tři vyrovnaná utkání /2x 4:6 a 1x 5:5/.Na zlepšení Ďoubka s Čepelkou se bude v novém ročníku spoléhat, stejně tak jako na vysoký standard Gombarčíka. V roli nováčka tentokrát bude další odchvanec, Vladimír Vodal.

A dostáváme se k B a C družstvům.
Béčko po standardním výkonu obsadilo 6. místo v regionálním přeboru I.tř. Výkon mužstva závisel na kompletnosti sestavy. Celý ročník se odehrál bez vize postupu, ale také bez strachu ze sestupu. Za Béčko nastupovali: Gombarčík st., Šuda, Černý, Richter, Vodal, Hornych a v 2.polovině i Ďoubek.

Céčko celou sezónu kráčelo za svým cílem- postupem. Z dvaceti zápasů v reg. přeboru III.třídy devatenáctkrát vyhrálo a utrpělo jedinou porážku. Ziskem prvního místa se cíl podařilo splnit. Na postupu se podíleli tito hráči: Kubeček, Hornych, Fiala, Majdiak,Černý,Vl. Vodal, jednou nastoupili Martinek a Škoda.

Úspěchy v soutěžích jednotlivců

Náchodské regionální přebory mužů proběhly v režii broumovských hráčů. Ve dvouhře kraloval K. Gombarčík ml. a obsadil 1. místo. Třetí příčku vybojoval R. Šuda. Ve čtyřhře získala titul Přeborníka dvojice J. Ďoubek- T. Dražinovský a třetí místo obsadila dvojice R. Šuda- V. Vodal.

Po delší době jsme dosáhli i na nominaci na krajské přebory jednotlivců. J. Ďoubek na rozdíl od K. Gombarčíka ze skupiny nepostoupil. Gombarčík ano a nakonec obsadil pěkné 9.-16. místo.

Broumov mezinárodně

Oddíl o sobě dal vědět i na mezinárodní stolně-tenisové úrovni. V kategorii veteránů svou účast na Mistrovství Evropy přetavil do zisku dvou medailí O. Fiala. Dvě druhá místa obsadil v jednotlivcích a ve mužské čtyřhře, když pokaždé byl jeho finálovým přemožitelem  další český reprezentant Ruzha.

Mezinárodní zápas Evropské ligy v Polsku mezi Polskem a Dánskem rozhodoval náš mezinárodní rozhodčí MUDr. B. Kleprlík.

Nátěr světlíků v hale na Spořilově oddíl využil k navázání na své pořadatelské aktivity z minulosti. Uspořádal finálový turnaj krajského stupně Českého poháru, kam se probojovalo i domácí družstvo.

Z uvedeného je patrné, že laťka je postavena hodně vysoko po všech stránkách. V nové sezóně nás čeká hodně práce. Doufejme, že se nás podrží i potřebné štěstíčko.

                                                                                     BK


Komentáře k článku (0)

K článku se nevztahují žádné komentáře.

Přidat komentář

Jméno:
Email:
Web:
Zpráva:
Kolik je: Jedna plus stodevedasát devět

HRÁLO SE muži A;B;C;

datum  výsledky
domácí
Slovan
A;B;C;

 

 soupeři  soupisky  skóre zápis
12.10.
A doma V
Baník Rtyně v Podkrk. 10 : 7
28.09.  A  doma  R DTJ-Slavia Hr. Králové C 9 : 9
28.09.  A  doma R TTC Kostelec n.O. 9 : 9
11.10. B. doma  V
TJ Lokomotiva Meziměstí B 11
:
7
02.10.  B. venku P TJ Náchod B 5 : 13
27.09.  B. doma
V TJ Jiskra Jaroměř C 10 : 8
09.10. C. doma V TJ Horní Kostelec A 13 : 5
04.10. venku V Orel jednota Bohuslavice B  10 : 8

V=výhra        R=remíza       P=prohra

Počasí


Předpověď počasí
Sponzoři klubu
Kudy k nám (mapy.cz)

Přejít na mapy.cz

Stolní tenis Broumov
třída Soukenická 68
55001 Broumov - Olivětín 

GPS: 50°36′3.207"N, 16°19′56.079"E

Návštěvnost

Od 13.11.2013

TOPlist